V novém čísle ZPK 3/2020 najdete:

Téma: SOBĚSTAČNOST

Městské farmaření

Naše sklizeň v Rotterdamu

Zahrady a městská prérie města automobilů

a další

 

 

 

Navigace: Domů Obsah časopisu 04/2011 ČESKÝ CERTIFIKOVANÝ ARBORISTA, Barbora Vojáčková

ČESKÝ CERTIFIKOVANÝ ARBORISTA, Barbora Vojáčková

Tisk

V říjnu proběhlo v Prostějově první kolo certifikace Český certifikovaný arborista organizované Lesnickou a dřevařskou fakultou Mendelovy univerzity v Brně. Certifikační zkoušky se zúčastnilo celkem 22 uchazečů a z toho 16 zkoušku úspěšně splnilo.

Certifikační program byl vytvořen za účelem zajištění dostatečného množství odborných pracovníků, kteří složením zkoušky před komisí prokázali, že jsou schopni provádět základní úkony týkající se péče o dřeviny. Certifikační program má v současné době dvě úrovně Český certifikovaný arborista (dále jen ČCA) a Konzultant - Český certifikovaný arborista (dále jen Konzultant - ČCA). Základní informace o programu jsou k dispozici na stránkách arborista.mendelu.cz.

Zkouška ČCA se skládá z praktické a teoretické části. Teoretická část je složena z písemného testu a poznávací zkoušky dřevin, praktická je založena na demonstraci výsadby a výchovného řezu stromů.

Certifikační zkouška proběhla v rámci spolupráce se Společností pro zahradní a krajinářskou tvorbu, o.s. Za pomoc při organizaci náročné praktické zkoušky patří velký dík společnosti .A.S.A. TS Prostějov, s.r.o.

 

 

szkt-logo-2015-leva_zarazka_jpg