V novém čísle ZPK 3/2020 najdete:

Téma: SOBĚSTAČNOST

Městské farmaření

Naše sklizeň v Rotterdamu

Zahrady a městská prérie města automobilů

a další

 

 

 

Navigace: Domů Obsah časopisu 01/2011 Výstava „Má vlast“ na Vyšehradě

Výstava „Má vlast“ na Vyšehradě

Tisk

7.5.2011 v 10 hodin proběhne zahájení již třetího ročníku výstavy „Má vlast" na staroslavném Vyšehradě. Výstava potrvá až do konce května a její snahou je podporovat úsilí lidí, kterým není lhostejno, v jakém prostředí žijí. Cílem akce je snaha povzbudit obyvatele k aktivní účasti na zvelebováni svého domova, prezentace dané lokality, propojení krajiny, spolků, podnikatelů a profesních odborníků, naučit se pospolitosti a začlenění do kontextu.

Při zahájení výstavy zazní Smetanova symfonická báseň Vyšehrad z cyklu Má vlast. Po uvítacích ceremoniích zástupce kraje kamenné srdce, atribut „Mé vlasti", svému nástupci, a to kraji, který je partnerem dalšího ročníku. Města, obce, místní akční skupiny, mikroregiony a další subjekty představí prostřednictvím svých krajských úřadů široké veřejnosti, jak smysluplně zvelebili své prostředí nebo odstranili škody z minulých let. Výstava bude také místem setkávání, navazování nových kontaktů nebo načerpání zajímavých nápadů a neocenitelných zkušeností, pozvánkou na výlet či dovolenou. Návštěvníci ochutnají regionální speciality a po celý den je bude provázet bohatý kulturní program.

Akci pořádá Asociace Entente Florale CZ - Souznění, o.s., a Národní kulturní památka Vyšehrad. Spolupracují Stálá komise Senátu pro rozvoj venkova, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Asociace krajů ČR, Národní síť místních akčních skupin ČR, Spolek pro obnovu venkova ČR, Nadace Partnerství, Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu a další.

Partnerem ročníku 2011 je Jihomoravský kraj. Záštitu poskytli ministr pro místní rozvoj, Stálá komise Senátu pro rozvoj venkova a Asociace krajů ČR. Panelová výstava setrvá na Vyšehradě do 31.5.2011 a poté bude putovat po různých místech republiky.

Vystavovatelé mohou zasílat přihlášky do 15.4.2011 na adresu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Více informací včetně přihlášky najdete na www.aefcz.org.

Anna Pavlíková Kutějová

 

 

szkt-logo-2015-leva_zarazka_jpg