V novém čísle ZPK 4/2019 najdete:

Téma: SPOLUPRÁCE

Ružová záhrada v Dolnej Krupej

Zahradní slavnost na Flore Olomouc

Revitalizace parku Riegrovy sady, Praha

Jedeme v tom všichni

 

 

 

 

 

 

Navigace: Domů Obsah časopisu 01/2011 Zahrada hrou pomůže s rozvojem dětí

Zahrada hrou pomůže s rozvojem dětí

Tisk

Nadace PROMĚNY otevírá nový grantový program. Zaměří se v něm na proměny prostředí, v němž vyrůstá nejmladší generace. ZAHRADA HROU pomůže školám se zlepšováním stavu jejich zahrad. Na jeden projekt přispívá nadace částkou do výše 2 mil. Kč. V letošním roce dostanou šanci pražské mateřské školy.

Cílem nadačního programu ZAHRADA HROU je podporovat tvorbu inspirativního prostředí při zařízeních pro děti a mládež. Zahrady vybudované s podporou nadace PROMĚNY by měly u dětí pomáhat s rozvojem tvořivosti, samostatnosti, pohybových dovedností i povědomí o zákonitostech přírody. Projekty budou současně prostředkem pro přiblížení práce architekta dětem. Ty se budou vždy na tvorbě návrhu „své" zahrady podílet. V polovině března nadace zveřejní první grantovou výzvu, která bude určena pražským mateřským školám. Záměrem nadace je každoročně podpořit proměnu jedné až dvou zahrad grantem do výše 2 mil. Kč. Nadace PROMĚNY již pracuje na pilotním projektu, který by měl být dokončen nejpozději na jaře příštího roku. Program ZAHRADA HROU získal záštitu ministra životního prostředí.

V rámci chystané grantové výzvy pořádá nadace PROMĚNY seminář ZAHRADA HROU určený především zástupcům pražských mateřských škol. Uskuteční se ve středu 13. dubna v Národní technické knihovně v Praze 6. Účastníkům semináře představí svou práci architekty, výtvarníky a pedagogy, kteří se této problematice dlouhodobě věnují a podělí se o praktické zkušenosti s realizací i využitím netradičně řešených zahrad a hřišť.

www.nadace-promeny.cz

 

 

szkt-logo-2015-leva_zarazka_jpg